Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Problémy financovania praktického lekárstva vo Veľkej Británii

Dátum: Rubrika: Ekonomika a manažment

Problémy vo financovaní rôznych odvetví zdravotníctva netrápia len krajiny ako Slovensko, ale aj krajiny, ktoré majú oveľa prepracovanejší systém fungovania zdravotníctva, ako je tomu napríklad v prípade Veľkej Británie. Odborná organizácia praktických lekárov Royal College of General Practitioners začala v poslednom období biť na poplach a varuje pred poklesom financovania tejto časti britskej zdravotnej starostlivosti.

Začiatkom apríla tohto roku bola zverejnená štúdia vypracovaná spoločnosťou Deloitte, kde sa uvádza, že objem prostriedkov určených pre praktických lekárov sa v rozpočtovom období 2017/2018 zníži takmer o 17 % oproti súčasnosti. Ak teda bude pokračovať takto nastavený trend financovania činnosti praktických lekárov, ktorá sa vykonáva prostredníctvom štátnej organizácie National Health Service (NHS), bude zaznamenaný pokles na rekordne nízku úroveň. Oproti rozpočtovému obdobiu 2012/2013, kde na financovanie činnosti praktických lekárov išlo 8,39 % z celkového rozpočtu NHS, v období 2017/2018 pôjde iba o podiel 7,29 %.

Štúdia ďalej uvádza, že financovanie praktického lekárstva bude v porovnaní rozpočtových

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály