Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Strojové učenie môže pomôcť zdravotníckym pracovníkom predvídať hospitalizáciu

Dátum: Rubrika: Trendy

Strojové učenie − oblasť umelej inteligencie, ktorá využíva štatistické techniky na to, aby sa počítačové systémy mohli „učiť“ z dostupných dát − môže byť použité na analýzu elektronických zdravotných záznamov a predpovedať riziko hospitalizácie pacientov v nemocnici, tvrdí nová štúdia z The George Institute for Global Health na britskej University of Oxford.

Strojové učenie (angl. Machine learning) je podoblasťou umelej inteligencie. Zaoberá sa algoritmami, metódami a technikami, ktoré umožňujú počítačovému programu „učiť sa“. Vďaka tomu dokáže následne adekvátne reagovať na rôzne vstupné hodnoty bez toho, aby bol na ne priamo naprogramovaný. Dokáže to iba na základe informácií, ktoré sa naučil. Strojové učenie sa prelína s oblasťami štatistiky a získavania znalostí z databáz a má pomerne široké uplatnenie. Techniky sa využívajú v biomedicínskej informatike v systémoch na podporu rozhodovania. Algoritmy strojového učenia využívajú prvky matematickej štatistiky, metódy štatistickej analýzy a hĺbkovú analýzu dát.

Zame

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály