Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Technologické zmeny a obavy manažérov v zdravotníctve

Dátum: Rubrika: Trendy

Nové technológie prinášajú do zdravotníctva prevratné zmeny, čo však so sebou nesie rôzne riziká a problémy, ktoré si manažéri pracujúci v oblasti zdravotníctva čoraz viac uvedomujú. Na podobné zmeny vo vnímaní manažérov upozorňuje aj nová štúdia nazvaná The Challenge of Speed, ktorú uskutočnila organizácia Economist Intelligence Unit a bola sponzorovaná spoločnosťou Ricoh. Respondenti pochádzali z oblastí európskych zdravotníckych zariadení, nemocníc, výrobcov medicínskych zariadení a liekov. Z výskumu vyplynulo, že si manažéri zdravotníckych zariadení uvedomujú, že sú to práve technológie, ktoré sú v oblasti zdravotnej starostlivosti najväčším pôvodcom zmien.

Zásadný vplyv technológií na zmeny

Štúdia uvádza, že európski manažéri pracujúci v oblasti zdravotníctva (51 %) predpovedajú v priebehu nasledujúcich troch rokov zásadný vplyv technologických platforiem na ich obchodné modely a vyjadrujú obavy, že pri riadení rýchlych zmien sú najväčším rizikom predovšetkým technológie a na druhom mieste vplyv na výskum a vývoj. Väčšina (71 %) verí, že ich organizácie potrebujú v priebehu najbližších troch rokov rýchlejšie zmeny, ako tomu bolo doteraz, ak majú byť pripravené na budúcnosť. K zmenám sa cíti byť tlačených až 78 % z nich.

Manažéri v zdravotníctve rozumejú tomu, že je pred nimi veľa práce, ktorú je potrebné vykonať.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály