Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Pôvodný, verzus aktuálny poskytovateľ zdravotnej starostlivosti

Dátum: Rubrika: Trendy

Pacientka si našla iného ošetrujúceho lekára, ktorý nemá uzatvorenú zmluvu so zdravotnými poisťovňami. Podľa slov pacientky si nový ošetrujúci lekár bude žiadať zdravotnú dokumentáciu, avšak pôvodný ošetrujúci lekár ešte nedostal žiadanku. Pacientka však nástojí na tom, aby jej boli do rúk vydané RTG snímky, ale nežiada o vyradenie z evidencie u pôvodného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti , keďže aktuálny ošetrujúci lekár pracuje na priamu platbu.

Pacientka si našla iného ošetrujúceho lekára, ktorý nemá uzatvorenú zmluvu so zdravotnými poisťovňami. Podľa slov pacientky si nový ošetrujúci lekár bude žiadať zdravotnú dokumentáciu, avšak pôvodný ošetrujúci lekár ešte nedostal žiadanku. Pacientka však nástojí na tom, aby jej boli do rúk vydané RTG  snímky, ale nežiada o vyradenie   z evidencie u pôvodného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti , keďže aktuálny ošetrujúci lekár pracuje na priamu platbu.

Je povinný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti vydať pacientovi RTG snímky na jeho žiadosť, alebo je nutné poslať ich   aktuálnemu ošetrujúcemu lekárovi po vyžiadaní dokumentácie? Môže pôvodný poskytovateľ na základe tejto informácie od pacienta vyradiť ho z jeho evidencie, bez toho, aby si jeho ošetrujúci lekár vyžiadal vyradenie a zdravotnú dokumentáciu? Pacient podľa rajonizácie patrí do ambulancie pôvodného lekára.

Otázku treba rozdeliť na dve časti:

  1. narábanie so zdravotnou dokumentáciou,
  2. odstúpenie od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Ad a) Z otázky nie je celkom zrejmé, či paci

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály