Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Technológie, ktoré môžu znížiť globálne zdravotnícke riziká

Dátum: Rubrika: Trendy

Strategické investície do pätnástich nových technológií, by mohli napomôcť k tomu, aby bol svet lepšie pripravený na globálne zdravotnícke riziká. Tieto technológie umožnia vybaviť zdravotnícke systémy takým spôsobom, že ak prepukne v budúcnosti epidémia infekčnej choroby, nestane sa z nej globálna katastrofa. Na tieto nové technológie a ich potenciálne využitie je zameraná nová štúdia Technologies to Address Global Catastrophic Biological Risks (Technológie na riešenie globálnych katastrofických biologických rizík) tímu výskumných pracovníkov z Johns Hopkins Center for Health Security.

Štúdia patrí medzi prvé, v ktorej sa hodnotili technológie na účely zníženia Global Catastrophic Biological Risks (GCBR), ktoré sú definované, ako hrozby biologických faktorov. Tie by mohli viesť k náhlej, mimoriadnej a rozsiahlej katastrofe, ktorá zasiahne jednotlivé krajiny a regióny tak, že to bude nad rámec kolektívnej schopnosti národných a medzinárodných organizácií a súkromného sektora získať nad situáciou kontrolu a epidémiu zvládnuť.

Vytvorenie zoznamu sľubných technológií

V mnohých oblastiach sveta už existujú systémy reagujúce na vypuknutie epidémií. Tradičné prístupy však môžu byť príliš pomalé alebo obmedzené, aby zabránili tomu, aby sa biologické udalosti stali nezvládnuteľnými. Tento typ reakcie zostáva kriticky dôležitý pre dnešné mimoriadne situácie, ale môže, a mal by byť rozšírený o n

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály