Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

ŠTÚDIA ZISTILA, ŽE ĽUDIA S PROTILÁTKAMI SARS-COV-2 MÔŽU MAŤ NÍZKE RIZIKO BUDÚCEJ INFEKCIE

Rubrika: Trendy

Ľudia, ktorí mali dôkazy o predchádzajúcej infekcii vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19, sa podľa novej štúdie javia byť dobre chránení pred opätovnou infekciou vírusom, a to najmenej niekoľko mesiacov. Toto zistenie môže vysvetliť, prečo sa reinfekcia javí ako pomerne zriedkavá a mohla by mať dôležité dôsledky na verejné zdravie.

Ľudia, ktorí mali dôkazy o predchádzajúcej infekcii vírusom SARS-CoV-2, ktorý ­spôsobuje ­COVID-19, sa javia byť dobre chrá­není pred opätovnou infek­ciou vírusom, a to najmenej na niekoľko mesiacov, tvrdí novo zverejnená štúdia Národný onkologický ústav (NCI). Toto zistenie môže vysvetliť, prečo sa reinfekcia javí ako pomerne zriedkavá a mohla by mať dôležité dôsledky na verejné zdravie, vrátane rozhodnutí o návrate na fyzické pracoviská, ­školskej dochádzky, určovania priorít distribúcie vakcín a ďalších aktivít.
Na tejto štúdii ­spolupracovali vedci z NCI, ktoré sú súčasťou Národných inštitútov zdravia, s dvo­ma spoločnosťami na analýzu údajov o zdravotnej starostlivosti (HealthVerity and Aetion, Inc.) a piatimi komerčnými laboratóriami. Zistenia boli zverejnené 24. februára v časopise JAMA Internal Medicine.
"Zatiaľ čo výskum rakoviny a starostlivosť o rakovinu zostávajú" primárnym "zameraním práce NCI, na žiadosť Kongresu sme chceli poskytnúť naše odborné znalosti v sérologických vedách, aby sme pomohli čeliť globálnej pandémii COVID-19,"
uviedol riaditeľ NCI Norman E MUDr. "Ned" Sharpless, ktorý bol jedným zo spoluautorov štúdie. "Dúfame, že tieto výsledky v kombinácii s výsledkami ďalších štúdií poskytnú informácie o budúcom úsilí v oblasti verejného zdravia a
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály